Загальноуніверситетська піша проща до с. Раківець

Розпочинаючи із 2019 р.Б., працівники / студенти / жертводавці / викладачі … нашого університету є запрошені до участі в Загальноуніверситетській пішій прощі до с. Раківця. Спільна дорога, самопожертва, молитва, розважання, взаємодопомога … є добрими фундаментами для творення духу єдності та спільноти.

Днем проведення Загальноуніверситетської пішої прощі до с. Раківця є вибрано свято Вознесіння ГНІХ – час, коли лунають останні земні слова із уст Христових, обіцяючи зіслати Його учням Святого Духа. Ми, спільнота УКУ, ідучи спільно 24 км, бажаємо розпочати період очікування на здійснення цієї обітниці Христової глибокою молитовною призадумою та тілесною самопожертвою.

Цьогоріч проща відбувалася у час війни. У свято Вознесіння Господнього молитва нашої спільноти на прощі була за Україну: за наших Воїнів, за їхніх рідних, за Воїнів Маріуполя, аби вони повернулися додому живими. За тих Героїв, які поклали життя за волю України.

Кілька тез роздумів від наших духівників:
💬 Отець Ігор Пецюх:
▪️ ОЧІКУВАННЯ — на кінець війни, на перемогу, на кінець особистих життєвих бід. Де в тому всьому очікування на Христа? Ким Він є у всьому тому страшному вирі подій, які ми зараз переживаємо?
▪️ ПОВЕРНЕННЯ — до початків нашого пізнання Бога, шляху з Ним. Так, як апостолам повелів Ісус повертатися до Галілеї, звідки все починалося. Де ми є у стосунках з Богом? Чи не забули ми юність зустрічі і радости з Ним?
▪️ ПЕРЕБУВАННЯ — Христос, вознісшись, далі перебуває з нами, Він не полишив нас… І також Вознесінням Він оселяє нас у самій таємниці Тройці, Троїчної Любови.
▪️ Обітниця МИРУ! Якого миру очікую? Правдивий мир, мир який є не лише відсутністю бойових дій. Мир — це дар Святого Духа.
💬 Отець Олексій Саранчук:
▪️ Часто ми живемо так: Бог на небі, а ми собі тут, на землі якось даємо раду. Маємо перебувати весь час з Богом, маємо перебувати у Ньому.
▪️ Страх Божий є початком мудрості. Страх не означає втікати, а любити так, аби не образити Бога, не чинити гріха.
▪️ Будьте носіями Святого Духа. Не віддавайтеся в рабство гріха, а будьте вільними дітьми світла. Перебувайте у Бозі, у його Слові, у єдності з Ним. Не давайте своєму серцю ставати заскорублим.
💬 Андрій Шкраб‘юк, протопсалт
▪️ У житті кожного з нас є період весни, коли наші очікування свіжі, а надії і мрії великі. З віком ми цю пластичність можемо закам‘янити: звичками, стереотипом, статусом.
▪️ Довіра до майбутнього означає берегти пластичність душі, яку кожен має в дитинстві і замолоду. Де наше я? Наша аскеза, пости є для того, щоб повернути нашу легкість. Щоразу як у літургійному тексті чуєте «ликуй» — це означає танцюй. Бог закликає нас до руху, легкості, до повернення до свого я.
💬 Отець Володимир Гриб
▪️ Свято Вознесіння Господнього нагадує нам про очікування другого приходу Ісуса Христа. Замисліться над такими запитаннями:
– як я очікую другого приходу Ісуса Христа?
– як я очікую зіслання Святого Духа?

Дати проведення наступних Загальноуніверситетських піших прощ до с. Раківець:

2023 рік: 25 травня

        2024 рік: 13 червня

        2025 рік: 29 травня

Проща спільноти УКУ: молимося за наших воїнів і за перемогу