Духовні мандрівки (прощі)

Духовні мандрівки, прощі, паломництва – це один із різновидів самопожертви людини Богові, творіння своєму Творцю. Не зважаючи на їхній характер – чи вони піші, чи виїзні – вони завжди несуть у собі відречення людини від звичного та буденного способу життя. Мандруюча людина у паломництві має змогу в молитві, призадумі, духовній розмові … не лише дійти до видимої цілі – певного історичного відпустового місця, а й отримати Божі ласки та благодаті; випросити Боже благословення у конкретних проханнях і благаннях.

Для студентів УКУ усіх курсів та усіх бакалаврських програм, розпочинаючи із 2019/2020/2021 навчального року, діє духовна програма паломництв, у якій ми намагаємося більше призадуматися над євангельськими цінностями, а водночас разом творити спільноту нашого університету. Так, впродовж свого навчання на бакалавраті наші студенти мають змогу молитовно відвідати аж 4 різноманітних відпустових місць УГКЦ:

•1 курс:

с. Страдч (місце поховання бл. муч. Миколи Конрада – викладача Львівської Богословської Академії / печерний монастир)

•2 курс:

с. Унів (монастир оо.-студитів / Чернеча гора) та с. Глиняни (чудотворна ікона Розп’яття Христа)

•3 курс:

Жовква (екскурсія містом) та с. Крехів (монастир оо.-василіян / монаші печери / джерело)

•4 курс:

с. Кохавино (монастир оо.-редемптористів)

•Усі бажаючі студенти (у третю п’ятницю-неділю травня):

Молодіжна піша проща зі Львова до Святоуспенської Унівської лаври

Духовними прощами та самопожертвою ми, особливо студентська молодь, також намагаємося відповісти на заклик Святішого Отця Папи Франциска, який 6 жовтня 2018 р.Б., звертаючися до молоді, закликав:

«Будьте молоддю, що прямує, що дивиться на горизонт, а не в дзеркало. Завжди дивіться вперед, будьте в русі, а не перебувайте на дивані»

Проща першокурсників до Страдчу

«… були цікаві науки від отців, також приємно, що нам уможливили гарне середовище для спілкування і ближчої дружби. Мені такі виїзди є цікавими. Я хотіла б іще десь поїхати, якщо буде така пропозиція»

(Спогади про прощу до Страдчу, Олена, 1 курс, соціальна робота)

Проща другокурсників до Унева та Глинян

«Поїздка до Унева подарувала мені нові знайомства і зблизила ще більше з тими, з ким я і так дружила. Дуже класний монах нам проводив екскурсію по монастирі, багато жартував, розповідав дуже цікаво. Я мала намір на ту прощу і після неї мій намір-проблема вирішились за кілька днів»

(Спогади про прощу до Унева та Глинян, Аня, 2 курс, філологія)

«…атмосфера, де ти трошки відмежований від світу, який постійно перебуває у русі… ти збавляєш темп. Деколи потрібно зупинитися, щоб обрати напрямок в якому йти і саме цей виїзд до Унева навіяв мені такі почуття»

(Спогади про прощу до Унева та Глинян, Віталій, 2 курс, історія)

Проща третьокурсників до Крехова та Жовкви

«Я чув про Жовкву і Крехів багато, але був там хіба в ранньому віці, тому нічого не пам’ятав. Для мене по-особливому відкрились ті старі церкви і печери, атмосфера старовини, і що це все в нас – в Україні, а не десь закордоном. Дякую нашим отцям за неформальні розмови на самоті»

(Спогади про прощу до Жовкви та Крехова, Василь, 3 курс, соціальна робота)

Травнева проща до Святоуспенської Унівської Лаври

«Якщо ви хочете знати чому я ходжу в УКУ зі страшенно червоним обличчям і руками, то це тому, що я повернулася зі своєї першої пішої прощі до Унева🤩 Ніяке палюче сонце чи сильна гроза нам не стали на заваді, бо ми — сила) Я щаслива, бо зустріла дивовижних людей, які за два дні стали для мене сім‘єю. Я піднесена, бо бачила сльози на очах людей, які виходили із домівок, щоб нас привітати, і дітей, які з вікон до нас усміхалися. Що може бути краще за нічні чування та похід на Чернечу гору в Уневі, годинку-дві сну на горищі і смачнезний куліш? А хто, як не наші духовні провідники, буде так охоче співати із нами пісні, молитися і радіти разом кожному пройденому кілометрику? Хто, як не вони, казатиме: «Ти молодчинка, залишилося зовсім трішки!»? Я дякую. Дякую Богові за те, що дозволяє з кожним днем ставати ближчою до Нього, дякую нашій спільноті УКУ, яку я БЕЗМЕЖНО люблю, дякую кожному прочанину за ці чудові два дні❤️ P.S. 25 група, ви — прекрасні🥰»

(Із спогадів про пішу прощу до Унева –  2018, Аня, 2 курс, філологія)