Храм Святої Софії – Премудрості Божої

Понеділок
08:00 – Літургія
18:00 – Вечірня
Четвер
08:00 – Літургія
18:00 – Вечірня
Неділя
09:00 – Утреня
10:00 – Літургія
12:00 – Літургія
17:00 – Вечірня
Вівторок
08:00 – Літургія
18:00 – Вечірня
П’ятниця
08:00 – Літургія
18:00 – Вечірня
Середа
08:00 – Літургія
18:00 – Вечірня
Субота
08:00 – Літургія
18:00 – Вечірня

У святкові дні (Господські і Богородичні свята), що припадають у будний день:

9:00 - Утреня

10:00 - Літургія

Усі трансляції богослужінь Ви можете знайти на офіційній сторінці Духовно-пасторального відділу.

З 10 червня, ми розпочинаємо ремонтні роботи у храмі Святої Софії – Премудрості Божої. Тому усі богослужіння надалі служитимутьс()я у храмі Блаженних Новомучеників УГКЦ, що по вул. Стрийська, 29. Просимо звернути увагу, що онлайн трансляцій не буде.

Церква Святої Софії – Премудрості Божої є особливою святинею для України. Вона об’єднує одразу три храми: крипту Гробу Господнього, нижній храм святого Климента Папи Римського та головний храм Святої Софії – Премудрості Божої з душпастирським центром. Архітектура церкви представляє основні моменти історії спасіння і закликає до паломництва крізь Таїнства до радісної місії у світі. Пандуси між храмами запрошують духовних супутників до літургійної процесії “від слави до слави”. Тому що рух, спільна проща, солідарність — це видимі альтернативи до застою, теоретичної абстракції та індивідуалістичного відчуження.

Крипта Гробу Господнього – сакральний простір у найнижчій частині святині, який символізує єрусалимський Храм Гробу Господнього, місце центральної події нашого спасіння, тобто Воскресіння Христового. Ця крипта означує траєкторію від апостольської Церкви (І ст.) через підпілля та переслідування Української Греко-Католицької Церкви (ХХ ст.) до нової євангелізації у ІІІ тисячолітті.

Нижній храм св. Климента Папи Римського  покликаний впроваджувати в ранньохристиянський період єдности Вселенської Церкви. Своєю архітектурною артикуляцією храм перегукується зі стилем римського храму св. Климента (IV ст.), а також храму Святої Cофії Царгородської (VI ст.) тих часів, коли літургічні традиції на Сході та  Заході перебували у повній симфонії.

Св. Климент Папа Римський – третій єпископ Риму після Апостола Петра, що загинув у Криму 100 року. Його спадщина тісно пов’язана з нашою Церквою. Мощі св. Климента віднайшли у IX столітті свв. Кирило і Методій, просвітителі і творці кириличного письма. Від них беруть початок наша книжність, історична пам’ять й історія спасіння, які будуть відображені на стінописі та мозаїках. Святі мощі Папи Климента поклали у престоли: Десятинної церкви (Х ст.) – св. Володимир Великий; церкви Святої Софії в Києві (ХІ ст.) – Ярослав Мудрий; церкви Святої Софії – Премудрості Божої в Римі (ХХ ст.) – бл. Папа Павло VІ і Патріарх Йосиф.

Храм Святої Софії – Премудрості Божої – це верхній храм, який своєю архітектурою та іконографією виражає Божу славу і Премудрість, до чого запрошена кожна людина. Сьогодні, в добу постмодерної еклектики й атомізації, індивідуалізму і соціального відчуження, просторий купол храму представляє Боже Царство, яке гостинно запрошує людину.

Храм представляє історичну і духовну тяглість із храмами Святої Софії в Константинополі, Софії Київської та храму Святої Софії в Римі. В його архітектурі відображені і творчо поєднуються архітектурні форми класичного візантійського храму, традиційної української церковної дерев’яної архітектури та елементи львівської сакральної архітектури доби Ренесансу і Середньовіччя.

Душпастирський Центр розміщений при вході до храму, і  цим  виражене його головне завдання – втаємничувати, пояснювати, підготовляти, вводити у Таїнство Бога і Його спасенної присутности серед свого народу. Церква на всіх трьох рівнях традиційно зорієнтована точно на схід. Душпастирський центр відхиляється від точної північно-південної осі, тому що він збудований на лінії вул. Стрийської. Церква зустрічає місто, промовляючи до різних його категорій. Лінії обидвох координат зустрічаються там, де у храмі буде хрещальниця.

Храмовий празник – 14 вересня, Начало Індикта, тобто Початок нового церковного року.